KSOW

Krajowy Dzień Sołtysa na Mazowszu 9 03 2018

Sołectwo Prądy z gminy Dąbrowa nagrodzone za najlepsze wykorzystanie funduszu sołeckiego. Zdobyło III MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie Sołectw. Nagrodę w wysokości 4500 złotych przyznano” za realizację projektu „Plac rekreacyjno-wypoczynkowy’’. Nagrodę odebrał sołtys Prądów Andrzej Piotrowicz w wraz z małżonką i wójtem gminy. Obchody Krajowego Dnia sołtysa, który przypada na 11 marca dobyły się 9 marca we wsi Rusiec w gminie Nadarzyn pod Warszawą. Z tej okazji odbyła się Konferencja ,,Niepodległa i inspirująca wieś polska…,,. W konferencji uczestniczyli: Marek Leja wójt gminy Dabrowa, Ryszard Wilczyński Poseł RP, Antoni Konopka członek zarządu województwa Opolskiego, delegacja Urzędu Marszałkowskiego i gminy Dąbrowa i Henryk Wawer prezes fundacji promującej obszary wiejskie i ich mieszkańców - Ludzie Środowisko Ekologia. Konkurs sprzyja aktywizacji mieszkańców wsi w podejmowaniu inicjatyw, które integrują społeczność oraz korzystnie wpływają na warunki życia na wsi. Ten godny naśladowania i kontynuacji pomysł jest realizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów we współpracy z samorządami województw.