ul. Północna 2
45-805 Opole

+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

2019

W Bobrowej podziękowali Przyjaciołom i Sponsorom !

7 i 8 lipca 2018 roku mistrzowie piły i siekiery w Bobrowej gmina Rudniki rywalizowali w XIX Międzynarodowych zawodów Drwali. W tym roku 30 drwali z Polski, Niemiec, Szwecji, Słowacji i z Francji walczyło o tytuł mistrza. Po dwóch dniach zmagań w klasyfikacji generalnej najlepszym okazał się francuski drwal Anthony Revillard ze szkoły leśników w Bellegarde.

Ja zawsze była to udana impreza. Ale Bobrowa licząca niespełna 300 mieszkańców nie była by wstanie udźwignąć takiej imprezy. Tymczasem jak się okazuje pomysł strażaków ochotników z Bobrowej, aby organizować zawody drwali jest oceniany nie tylko w kraju, ale i w Europie, jako najlepszy sposób na wypromowanie nikomu nieznanej wsi. Było to możliwe także dzięki wsparciu samorządów - Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Oleśnie i Gminy Rudniki oraz Dyrekcji Nadleśnictwom Lasów Państwowych i Regionalnej Dyrekcji w Katowicach. Ale ogromne znaczenie zawsze miała i ma pomoc przyjaciół i sponsorów.

Od trzech lat OSP Bobrowa w organizacji zawodów wspiera finansowo i obejmuje patronat medialny nad nimi Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia z Opola. Za to Fundacji LŚE i kilkudziesięciu instytucjom, firmom, sponsorom, samorządowcom, sędziom zawodów i leśnikom strażacy z Bobrowej oraz władze gminy Rudniki serdecznie podziękowały w czasie podsumowania 19. zawodów,
Dziękujemy! I uważamy, że za to międzynarodowe święto drwali trzeba gratulować i pomagać nadal strażakom z OSP Bobrowa. A za rok XX Jubileuszowe Zawody i jest do tego okazja! . Miejmy nadzieję że będzie to wyjątkowe święto także dzięki temu, że przyjaciół i sponsorów mieszkańcom Bobrowej nie zabraknie!