+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

KSOW

Mistrzowie piły i siekiery walczyli w Bobrowej

W Bobrowej 6 – 7 lipca 2019r. odbyły się XX Międzynarodowe Zawody Drwali. Mistrzem piły i siekiery został Kamil Szarmach. Drugie Miejsce zdobył Jaroslav Perveka ze Słowacji a trzecie przypadło także Polsce. Zdobył je Zenon Sobolewski. W kategorii juniorów zwyciężyli Polacy. I miejsce zajął Maciej Pilarski, II Marcin Badura a trzecie Mariusz Kawulok. W zawodach startowały dwie kobiety. Na podium nie stanęły, ale wyprzedziły wielu mężczyzn. Julia Królik była 19 a startująca po raz pierwszy uczennica III klasy Technikum Leśnego w Brynku Dajana Pluskota była 24. Dajana jednak zdobyła trzecie miejsce w konkurencji najtrudniejszej ścince drzew w lesie. Nagrody marszałka województwa opolskiego przypadały trzem najlepszym zagranicznym zawodnikom. Otrzymali je: Dietrich Hrader z Niemiec, Jaroslav Perveka ze Słowacji i Anthony Revillard z Francji. W imieniu marszałka nagrody zawodnikom wręczył Stanisław Belka wicestarosta oleski. Były też specjalne podziękowania dla sędziów, sponsorów, i firm oraz organizacji wspierających Druhów z OSP Bobrowa w organizacji tych niezwykłych zawodów. Otrzymali je miedzy innymi Izabela i Mariusz Pluskota Firma z Radłowa, wspierający od lat organizatorów zawodów, Państwowa Inspekcja Pracy, główny partner Zawodów Drwali i Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia wspierająca Strażaków z OSP Bobrowa medialnie i finansowo. Za rok odbędą się kolejne XXI Zawody Drwali w Bobrowej, Także będą międzynarodowe.