KSOW

Grüne Woche – Zielony Tydzień 2019

W Berlinie w dniach 18 do 27 stycznia 2019 roku zorganizowano 84 Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa 2019 Zielony Tydzień. To największe światowa oferta żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promująca przede wszystkim specjalności regionalne, artykuły ekologiczne oraz luksusowe.

Dwudniową wyprawę do Berlina dla kilkudziesięciu rolniczek i rolników z województw opolskiego i śląskiego zorganizował po raz kolejny Związek Śląskich Rolników.

Tym razem stoisko polskie było bardzo skromne. Nasz kraj reprezentowało równie skromnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, producenci jesiotra. Więcej pokazały tylko trzy regiony: Wielkopolska, Kujawsko Pomorski i Dolny Śląsk.

Nasze regiony promowały przede wszystkim członków sieci dziedzictwa kulinarnego i najlepszą polską żywność tradycyjną. Dlatego nie dziwi, że stoiska były oblegane przez targowych smakoszy.

Organizatorzy targów po raz kolejny innowacyjnie zaprezentowali halę kwiatów. Nie ulega wątpliwości, że była inna niż zwykle. Organizatorem Zielonego Tygodnia jest Messe Berlin GmbH.

Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia we współpracy ze Związkiem Śląskich Rolników przygotowała relację filmową z Grüne Woche 2019. Jest udostępniana bezpłatnie dla wszystkich mediów społecznościowych promujących obszary wiejskie i ich mieszkańców.

Ok.