ul. Północna 2
45-805 Opole

+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

KSOW

Kamień Śląski - Rolnictwo Precyzyjne 2019

„Rolnictwo precyzyjne w Polsce - dziś i jutro. Rolnictwo 4.0“ - pod takim hasłem AGROCOM Polska  po raz XVI zorganizowała w dniach 28 – 30 stycznia 2019 roku konferencje wspólnie z firmami: Claas i 365FarmNet. Uczestniczyło w niej ponad 130 rolników z całego kraju oraz w eksperci i naukowcy z Polski i Niemiec, Hiszpanii, Austrii, Czech oraz Słowacji.

Konferencję zorganizowano w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego (Sanktuarium Św. Jacka) w Kamieniu Śląskim koło Opola. W programie znalazły się dyskusja, wykłady i pokazy wykorzystania nowoczesnych technologii w rolnictwie precyzyjnym. Jak się okazuje   nowe technologie, urządzenia precyzyjne, wykorzystywanie dronów w probiotechnologii oraz bioróżnorodność w polu i zagrodzie to przyszłość gospodarowania na ziemi. Interesujący wykład, który bardzo dobrze korespondował z tematem konferencji zatytułowany ,, Człowiek w nauczaniu Jana Pawła II,, wygłosił nasz ksiądz prof. Abp. Alfons Nossol.

Trzeba też przyznać, że Jerzy Koronczok z zespołem stanęli na wysokości zadania i zdaniem uczestników bardzo dobrze przygotowali konferencje oraz zapewnili wysoką, jakość tego spotkania o nowoczesnym, precyzyjnym rolnictwie.