2016

Międzynarodowe warsztaty z projektu - Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego

W dniach 27-30 czerwca 2016 roku obyły się we Francji warsztaty edukacyjne Bioróżnorodność - wyzwania dla ochrony, strategie lokalne, wersje terytorialne. Do udziału w tej podróży edukacyjnej do Francji została zaproszona przez Urząd Marszałkowski w Opolu Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia. W regionie Burgundia- Franche Comte specjaliści z zakresu bioróżnorodności podkreślali znaczenie władz regionalnych w zapewnianiu harmonii pomiędzy założeniami polityk Unii Europejskiej , strategiami krajowymi i projektami wdrażanymi na szczeblach niższego rzędu. Uczestnicy wizyty we Francji mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Stowarzyszenia Rezerwatów Przyrody Francji oraz zwiedzić eko- przyjazny budynek, w tym hotel dla owadów w Dijon. Wizyta samorządowców Opolszczyzny i przedstawicieli stowarzyszeń oraz gmin uczestniczących w projekcie bioróżnorodności realizowanym w regionie była okazją nie tylko dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie polityk i praktyk dotyczących wspierania bioróżnorodności, ale również przyczyniły się do nawiązania cennych kontaktów i możliwości współpracy na przyszłość. Materiały z podróży do Francji ukażą się w mediach społecznościowych i filmach z projektu “Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego,,.