JAZZ NA WSI

Już po raz XXV  odbyły się Spotkania Muzyków Jazzowych w Rudnikach. Impreza ta, która jest ewenementem w środowisku wiejskim  ma już swoją renomę i doczekała się srebrnego jubileuszu. Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego oraz Wójt Gminy Rudniki. W tegorocznej edycji  zaprezentowało swoje umiejętności wokalne  i instrumentalne osiem grup jazzowych. Byli muzycy z Częstochowy, Zielonej Góry, Wielunia i Rudnik.  Imprezę rozpoczął Zbigniew Namysłowski QUINTET. I nagrodę za przygotowanie interesujących i wartościowych prezentacji. Przyznano zespołowi Sylwia Majchrzak QUINTET z Częstochowy. Od tego roku ta muzyczna uczta ma nową nazwę – to, Spotkanie Muzyków Jazzowych im. Edwarda Wcisło, - nieżyjącego już pomysłodawcy imprezy i wieloletniego jej jurora oraz wychowawcy wielu muzyków jazzowych na wsi. Relacje filmową z imprezy FUNDACJA pokaże także na Facebooku.