2018

28 02 2018 Jak walczyć z niską emisja i smogiem? Podpowiadał ENEX 2018 w Kielcach!

W Kielcach odbyły się dwudniowe ekologiczno – energetyczne spotkania OZE - czyli Tragi sprawców rozwoju w Polsce Energi Odnawialnej. Na targach ENEX 160 firm prezentowało swoje produkty i rozwiązania dla środowiska naturalnego oraz sposobów pozyskiwania energii. Wśród nich były firmy z Opolszczyzny. Jedną z najciekawszych ofert przedstawił GALMET z Głubczyc. Targi Kielce odwiedziła także Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia i 40 osobowa grupa mieszkańców naszego regionu, dla której wyprawę na OZE do Kielc zorganizował Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego. A na targach było, co podziwiać. W trzech halach wystawienniczych spotkać można było między innymi firmy produkujące panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, ale także przedsiębiorstwa zajmujące się segregacją odpadów czy innymi usługami komunalnymi. Targi przyciągnęły także międzynarodowych wystawców z Austrii, Niemiec, Włoch, Belgii, Francji, Norwegii, Turcji oraz Szwecji. A jak walczyć ze smogiem? Mówiono o tym na licznych konferencjach zorganizowanych w kilku salach.