Jubileuszowa Gala 15-lecia OROT

Off
13 września w Kluczborku odbyła się uroczysta gala 15 lecia Opolskiej regionalnej Organizacji Turystycznej. Była to okazja do podsumowania dokonań OROT na Opolszczyźnie .Trzeba przyznać, że OROT, który skupia ponad 150 członków ma się, czym pochwalić. I za to nagrodzono i wyróżniono kilkadziesiąt osób zasłużonych dla rozwoju i promocji turystyki na Opolszczyźnie.
W czasie gali uczestnicy jubileuszu OROT-u podziękowali zespołowi pracowników kierowanemu przez Piotra Mielca za zaangażowanie i bardzo dobrą pracę. Była to też okazja do wręczenia nagród ministra sportu i turystyki „Za Zasługi dla Turystyki”, odznaczeń samorządu województwa „Zasłużony dla Województwa Opolskiego”, medali okolicznościowych za zasługi dla OROT. Uhonorowano tytułem i odznaką ,, Zasłużony dla Województwa Opolskiego Andrzeja Kościuka z grodu rycerskiego pod Byczyną Piotra Mielca dyr. OROT i Henryka Wawera prezesa Fundacji LŚE.
Dla uczestników jubileuszowej gali wystąpili Zespól Pieśni i Tańca Opole oraz Natalia Zastępa.
Drugiego dnia uczestnicy obchodu 15 lecia zwiedzali atrakcje turystyczne regionu, m.in. Gród Rycerski w Biskupicach, Pałac w Pawłowicach, Kościół Św. Anny w Oleśnie, Kościół i Hutę w Zagwiździu oraz Kościół ewangelicki im. Księżnej Zofii w Pokoju.
Ok.