Opole Sieć Dziedzictwo Kulinarne Opolskie

W wyniku rozstrzygniętego konkursu Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Bula i Stanisław Rakoczy członek Zarządu Województwa wręczyli 15 05 2019 przedstawicielom 12 stowarzyszeniom podpisanie umowy na dotacje mające na celu działania propagujące ideę Sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie oraz promocje regionalnych, tradycyjnych i lokalnych potraw i produktów. W sumie w ramach konkursu na dotacje przeznaczono ponad 170 tysięcy złotych. Otrzymały je miedzy innymi Opolska Region Organizacja Turystyczna, Rybacka Loka Grupa Działania Opolszczyzna, i Stowarzyszenie Klaster Dobrej Żywności,, Oleski Koszyk,, oraz Stowarzyszenie Euro Country. Także Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia w ramach tego konkursu otrzymała dotacje na promocje Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego Dzisiaj także podpisałem umowę. W jej wyniki powstaną felietony filmowe o smakowitej Opolszczyźnie.