Wspaniałe Dożynki w Czarnolesie woj. opolskie

31 08 2019 DOŻYNKI GMINNE w Czarnolesie.

Gmina Skoroszyce licząca 10 sołectw zorganizowała wspaniale dożynki w sołectwie Czarnolas. Trzeba przyznać, że ta wieś licząca ok. 400 mieszkańców z sołtysem i radą sołecką oraz OSP przy wsparciu gminy przygotowała bardzo dobrze obchody tegorocznego Święta Plonów. Była tradycja dzielenia się chlebem i wspaniała zabawa dla dzieci oraz dorosłych. A za rok Gminne Święto Planów zorganizuje wieś Brzeziny ze swoja śliczną ,,długonogą’’ , Panią Sołtys. Za tydzień - 8 września - mieszkańców gminy Skoroszyce i koronę dożynkową z Czarnolasu zobaczymy na dożynkach wojewódzkich w Lewinie Brzeskim. Zapraszamy tam wszystkich mieszkańców regionu. Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia wspólnie Urzędem Marszałkowskim i Izbą Rolniczą w Opolu uczestniczyła w tej imprezie.