ul. Północna 2
45-805 Opole

+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

2019

Targi Smaki Regionów - MTP Poznań 2019

Perły kulinarne 2019 dla województwa opolskiego. Dwa medale targów dla producentów z sieci,, Dziedzictwo Kulinarne Opolskie’’. Trzy dni wspanialej prezentacji Opolszczyzny na targach w stolicy Wielkopolski. To efekt wspanialej promocji regionu i jego dziedzictwa kulinarnego na targach w Poznaniu.

I rzeczywiście nasi wystawcy mieli się, czym pochwalić a zdobyte dwa medale targów to ogromny sukces producentów Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Opolskie.

Medale Targów Smaki Regionów 2019 przyznano za salami z dzika dla firmy Leśniczówka z Gościejowic i za nalewki ,,Duch Kniei,, z firmy Nalewki Kresowe w Grodkowie.

Wspaniale na stoisku Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego prezentowano Nalewki Kresowe, potrawy a dziczyzny, kołocz śląski z piekarni wodnicki, wyroby i potrawy Spółdzielni Socjalnej "Pilszczanka", oleje z firmy Napus-Oil i miody z Gospodarstwa Pasiecznego Piotra Krękiewicza.

Wydarzeniem targów był tez finał krajowy konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów". Do województwa opolskiego trafiło aż 6 PEREŁ Kulinarnych. A kto je otrzymał i za co? To pokażemy w kolejnym filmie o sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie.

H.W.