ul. Północna 2
45-805 Opole

+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

2019

Dożynki Prezydenckie 2019 w Spale

Reprezentacja województwa opolskiego uczestniczyła w  dniach 14-15 września w Dożynkach Prezydenckich 2019, które odbyły się w Spale.

Prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Dudą przyjechał do Spały 15 września 2019 roku. Prezydent spalskie dożynki objął patronatem dożynki już po raz piąty. Prezydentowi i jego małżonce towarzyszyli starostowie dożynek -Adriana Harhaj z województwa warmińsko-mazurskiego i Zbigniew Kaszuba z województwa pomorskiego. Po mszy świętej przed spalskim drewnianym kościółkiem korowód dożynkowy przemaszerował na stadion.

Na stadionie postawiono Miasteczko Regionów, w którym prezentowały się wszystkie województwa oraz partnerzy dożynek. W tej scenerii do wyróżniających się należała reprezentacja Opolszczyzny. Nasze stoisko było niemal bez przerwy oblegane przez uczestników dożynek. I trzeba przyznać, że pracownicy Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego wraz z gminą Korfantów i jej sołectwami - Włodary oraz Puszyna spowodowali, że nasz region mógł być dumny z prezentacji w Spale. Relacje filmowa we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego i fotoreportaże dla mediów społecznościowych wykonała Fundacja LŚE.

H.W.