Dwa ważne wydarzenia w Izbie Rolnicze j w Opolu. 11 02 2020

Opolscy rolnicy i mieszkańcy Opola tłumnie przybyli do siedziby Izby Rolniczej, aby skorzystać z doradztwa. Pierwszym wydarzeniem było szkolenie dotyczące uboju na własne potrzeby. To wiedza nie tylko o przepisach, ale i droga do zdobycia certyfikatów dla hodowców zwierząt w gospodarstwie. Zajęcia bardzo interesująco przeprowadziła Małgorzata Paciepnik zastępca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Opolu.

Drugim nie mniej ważnym wydarzeniem była konferencja przygotowana przez PROBIOTICS Polska, spółkę DATI oraz Dolnośląskie Centrum Mikroorganizmów we współpracy z Izbą Rolniczą. Jej tematem były: ,,Probiotechnologia w uprawach, chowie i hodowli, ochronie środowiska, gospodarstwie domowym, zdrowiu człowieka’’. Fundacja Ludzie Środowisko i Ekologia , Izba Rolnicza oraz Dolnośląskie Centrum Mikroorganizmów publikują relacje filmowe z tych wydarzeń na stronach internetowych.

H.W.