XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX KIELCE 26-27 02 2020

To była największa impreza branży energetycznej w Polsce!

8000 zwiedzających i 176 firm z 14 krajów – to bilans targów odnawialnych źródeł energii ENEX. Wśród wystawców byli także przedstawiciele Opolszczyzny.

Na kieleckiej wystawie Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - OZE była ponad 30 osobowa grupa samorządowców i rolników z Opolszczyzny. Dwudniową wyprawę do Kielc dzięki wsparciu Andrzeja Buły marszałka województwa zorganizował Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Współorganizatorami podroży byli Fundacja Oświecony i Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia. Co ciekawe dla jej uczestników interesujące rozwiązania w czasie specjalnej prelekcji przedstawiła Fundacja Oświecony.

Co ważne, ci, którzy skorzystali z oferty wyprawy na targi ENEX tego żałowali, ponieważ było to nie tylko zdobywanie wiedzy o trendach rozwoju energii odnawialnej, ale była to także okazja do poznania nowoczesnych rozwiązań stosownych w gminach i zagrodach.

Uczestnicy ekologicznej wyprawy na Tragi ENEX mieli atrakcję zwiedzania i nocowania w unikatowym zabytkowym obiekcie, prawdopodobnie jedynym takim Europie –ZAMKU SOBKÓW w powiecie jędrzejowskim. Tam też było trochę ekologicznie i trochę po rycersku.

H.W.