30 marca 2017 Kamień Śląski

W restauracji ,,Kamieniec,, w Kamieniu Śląskim odbyło się doroczne spotkanie członków Europejskiej Regionalnej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dziedzictwo Kulinarne Opolskie – m.in. wręczenie certyfikatów członkowskich nowym i obecnym członkom Sieci, dyskusja nt. możliwości zakupu produktów i surowców bezpośrednio z gospodarstwa rolnego. Można było także posmakować naturalnych soków i kołocza śląskiego produkowanych przez opolskich członków sieci. Był też smakowity obiad przygotowany przez restauracje Kamieniec, która serwuje tradycyjne smaczne jadło i należy do sieci Kulinarne Dziedzictwo Opolskie. Sieć Kulinarnego Dziedzictwa Opolskiego promuje także w ramach swojej działalności Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia.