ARGE o współpracy europejskiej wsi. Kraków 2017

16 października 2017 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyła się XI międzynarodowa konferencja. Tematem była współpraca europejska w zakresie rozwoju obszarów wiejskich. Organizatorami byli: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Towarzystwo Rozwoju Obszarów Wiejskich, Małopolski Urząd Marszałkowski i Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE w Wiedniu.
Opolszczyznę, która najdłużej, bo od 2000 roku jest członkiem ARGE i w tym roku obchodzi 20 lecie realizacji Programu Odnowy reprezentowali poseł Ryszard Wilczyński inicjator Programu Odnowy Wsi reprezentant województwa opolskiego w ARGE i wiceprzewodniczący ARGE, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z dyrektorem Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiesławem Kryniewskim oraz Henryk Wawer prezes zarządu Fundacji Ludzie Środowisko i Ekologia – promujące obszary wiejskie i odnowę wsi. Trzeba przyznać, że było to interesujące spotkanie nie tylko naukowe, ale także dlatego, że omawiano aktualne i przyszłe potrzeby rozwoju obszarów wiejskich w Polsce.