2018

13 06 2018 Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego – szkolenie w UMWO

W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu terytorialnego. Tematem były,, Metody sporządzania inwentaryzacji przyrodniczej na poziomie lokalnym oraz warunki i możliwości jej wykorzystania jej w zrównoważonym rozwoju,, . Ciekawe zajęcia przeprowadził dr Wojciech Jankowski z Fundacji ProNaturra. Uczestniczyło prawie 60 osób. Do tematu szkolenia intersującym przypomnieniem działań z zakresu odnowy wsi i bioróżnorodności wprowadzili Wiesław Kryniewski dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Ewa Kotula, kierownik Referatu Rozwoju Wsi w tym Departamencie UMWO.
W czasie tego szkolenia , które odbyło w Bio-Centrum UMWO przy ulicy Hallera w Opolu uczestnicy na pewno poszerzyli swoją wiedzę o ochronie przyrody. Były to kolejne warsztaty w ramach projektu ,, Bioróżnorodność Opolszczyzny - skarbem dziedzictwa przyrodniczego,,. Realizacje projektu medialnie wspiera także Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia. Następne szkolenie zaplanowano na 5 lipca br.www.fundacjelse.pl