ul. Północna 2
45-805 Opole

+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

2018

Probiotechnologia w polu i zagrodzie

5 11 2018
Pożyteczne mikroorganizmy mają zbawienny wpływ na ekosystem, na nas i na planetę. Tymczasem wciąż za mało się o nich wiemy. Dlatego wiedze naszą i producentów żywności wzbogacają organizowane na Politechnice Opolskiej oraz polskich Uniwersytetach Rolniczych i Przyrodniczych cykliczne spotkania i konferencje.
Szczególną rolę we wzbogacaniu wiedzy o biologizacji rolnictwa i pożytecznych mikroorganizmach na Opolszczyźnie odgrywają działania edukacyjno - informacyjne Dolnośląskiego Centrum Mikroorganizmów oraz ProBiotics Polska, które w listopadzie zorganizowały w Izbie Rolniczej w Opolu kolejne spotkanie z gospodarzami Opolszczyzny. W Izbie Rolniczej z ekspertami spotkało się kilkudziesięciu rolników przede wszystkim hodowców trzody chlewnej. Szczególnie zaciekawiły ich informacje jak dzięki stosowaniu probiotechnologii można spowodować, aby we wsi nie śmierdziało nie tylko mieszkańcom miasta.
I co ważne wiedzę tę już wykorzystują na Opolszczyźnie dobrze wykszatłceni młodzi gospodarze, którzy zajmują się produkcja rolna na duża skalę. I co ciekawe to oni najlepiej dbają o swoja ziemie i mają dzięki logizacji rolnictwa. Najlepsze wyniki i największe plony w kraju a niektórzy nawet w Europie.
Probiotechnologię w polu i zagrodzie od trzech lat wspiera i promuje Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia.