ul. Północna 2
45-805 Opole

+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

2019

Wiosenne spotkania w Izbie Rolniczej w Opolu

Trwają zebrania Rad Powiatowych IR. A na nich ważne problemy wsi. Uczestniczą przedstawiciele zarządu izby i agencji oraz instytucji działających na rzecz rolnictwa i mieszkańców. Foto - migawki z zebrań rad w Opolu i Lewinie Brzeskim oraz spotkania trzech rad w Walcach z powiatów: kędzierzyńskiego, prudnickiego i krapkowickiego.
Na zebraniach mówiono także o tym, że nadchodzą WYBORY do izb rolniczych. Odbędą się w tym roku 28 lipca. Termin ten został przyjęty podczas posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych 5. kadencji. Przyjęto także uchwały w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych.
Prezes Izby Rolniczej w Opolu Herbert Czaja przypomniał, że w trakcie spotkania szefów wojewódzkich izb rolniczych były proponowane trzy inne terminy, ale ostatecznie w głosowaniu zdecydowano, że gminny etap wyborów odbędzie się 28 lipca. Wkrótce także będzie można zdobyć wiedzę o programie azotanowym i e-wniosekPlus. Izba Rolnicza w Opolu zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 20 marca 2019 r. (środa) o godzinie 10.00 W siedzibie Izby Rolniczej w Opolu przy ul. Północnej 2. Działania Izby Rolniczej na obszarach wiejskich Opolszczyzny promują Fundacja LŚE w Opolu.