Rolnicy z Nadrenii – Palatynatu odwiedzili opolskie gospodarstwa

Od 20 lat Izba Rolnicza w Opolu utrzymuje regularne kontakty z partnerami niemieckiego landu z Nadrenia – Palatynat. Grupa składająca się z przedstawicieli niemieckich kół gospodyń oraz rolników w dniach 7-8 kwietnia 2019 roku odwiedziła gospodarstwa rolne. Delegacja z Opolszczyzna zapoznawała dyr. opolskiej izby – Katarzyna Beleć. Zwiedzając Opolszczyznę goście z Niemiec byli zachwyceni tym, co polska wieś osiągnęła w ciągu 15 lat od wejścia do Unii Europejskiej. Trzeba tez przyznać, że wieloletnia współpraca z rolnikami z Nadrenii – Palatynatu przynosi efekty. Mówiono w czasie spotkania w Opolu, w, którym uczestniczył zarząd izby z prezesem izby Herbertem Czają oraz myśliwi z łowczym okręgowym PZŁ Wojciechem Plewką, zastępca dyr. departamentu Współpracy Zagranicznej i Promocji Regionu Mateusz Figiel , prof.dr hab. inż. Katarzyna Szwedziak z Politechniki Opolskiej oraz Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia promująca obszary wiejskie z prezesem zarządu Henrykiem Wawer. Dzisiaj także zaproponowano wymianę młodzieży rolniczej w ramach praktyk w gospodarstwach rolnych. Podkreślano także to, że dzięki takim wizytom i wyjazdom studyjnym rolników polskich do Niemiec a niemieckich do Polski, pozwala na to, że opolscy rolnicy mogą śledzić innowacje gospodarstw rolnych naszych zachodnich sąsiadów. Także ostatnie spotkanie w Opolu dowiodło, że takie wizyty są dobrą okazją do wymiany doświadczeń. Goście z Niemiec mieli okazję zwiedzania Opola i podziwiali Wojewódzką Wystawę Stołów Wielkanocnych w Cisku.