9 05 2018. W Brzegu walczą z niską emisją!

Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu uczestniczyli w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym skierowanym do mieszkańców osiedla domków jednorodzinnych w Brzegu. Sala wypełniona była do ostatniego miejsca . I co ciekawe było to bardzo burzliwe a zarazem interesujecie spotkanie dla mieszkańców jak i dla Brzeskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które złożyło właścicielom domków ofertę przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Przy wsparciu WFOŚiGW w Opolu jest to także oferta życia bez smogu i zmniejszania niskiej emisji, Spotkanie było także planem filmowym dla Fundacji Ludzie Środowisko Ekologia, która realizuje i produkuje finansowany przez WFOŚiGW w Opolu cykl programów poświęcony niskiej emisji. Efekty będzie można zobaczyć niebawem w TVP 3 Opole.