2018

Ekonomia i jakość czyli wykorzystanie biotechnologii RGD w Brodach Konferencja 7 listopada 2018

Ekonomia i jakość – studium Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Brodach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Taki był temat konferencji, która odbyła się 7 listopada 2018 roku. Uczestnikami było kilkudziesięciu najlepszych rolników z południowo zachodniej Polski. Organizatorem tego naukowego spotkania gospodarzy byli: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, RGD Brody oraz Stowarzyszanie EkosytEM Dziedzictwo Natury. Ciekawe prelekcje wygłosili Edward Wartych dyr. RGD Brody, naukowcy UP w Poznaniu oraz Stanisław Kolbusz prezes Stowarzyszenia Ekosystem Dziedzictwo Natury. A to, o czym mówili i to, czego dokonano w RGD Brody w zakresie biotechnologii przez kilkadziesiąt lat jej stosowania można było zobaczyć w czasie wizyty w obiektach i na polach gospodarstwa. W konferencji uczestniczyła także Fundacja Ludzie Środowisko Ekologia, która przygotowuje reportaż z konferencji i zwiedzania gospodarstwa w Brodach.