ul. Północna 2
45-805 Opole

+48 664 316 070
biuro@fundacjalse.pl

2018

Biesiada Adwentowo –Bożonarodzeniowa w Opolu 14 12 2018,, Zajazd u Dziadka,,

Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych zorganizował Biesiadę Bożonarodzeniową w tym razem w Opolu z udziałem kilkunastu Kół Gospodyń Wiejskich oraz zaproszonych gości- przyjaciół wspierających Związek w codziennej działalności.
Biesiadzie przewodniczyła Danuta Bajak prezes związku, która witając uczestników biesiady przypomniała rolę, jaką kobiety wiejskie odgrywają w pielęgnowaniu i kontynuowaniu tradycji kulinarnej Śląska Opolskiego. Dzięki temu na stolach świątecznych możemy podziwiać potrawy podkreślające wielokulturowość naszego regionu.
I rzeczywiście przede wszystkim Panie z Kół Gospodyń Wiejskich dbają nie tylko o tradycje w naszym regionie, ale także o to, aby uczestniczyło w jej pielęgnowaniu i kontynuowaniu coraz więcej młodych gospodyń.
Co gospodynie potrafią pokazały uczestnicząc w konkursach na Stroik Bożonarodzeniowy i Świąteczne Ciasto.
Trzeba przyznać, że pomysłów jak zawsze gospodyniom nie zabrakło a ciasta przygotowane przez Panie z KGW były znakomite i pyszne. A uroku biesiadzie dodały także polskie kolędy w wykonaniu niezwykłej artystki Małgorzaty Kulińskiej z gminy Lewin Brzeski.
Biesiadę medialnie wspiera także Fundacja LŚE, która we współpracy z Opolskim Związkiem Rolników i Organizacji Społecznych i Izba Rolnicza w Opolu przygotowała reportaż filmowy z imprezy, który zostanie wyemitowany w mediach społecznościowych. HW.